Swift Launch kompaniyasi bilan yurtimizda yoshlarning IT-sohasidagi startap loyihalarini qo'llab-quvvatlash va venchur moliyalashtirish ekotizimini rivojlantirish yo‘nalishida hamkorlik masalalari muhokama qilindi
Raqamli texnologiyalar vaziri Sherzod Shermatov Swift Launch asoschisi Stiven Lin bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuvda yurtimizda o‘quvchilar uchun startap loyihalarni amalga oshirish, hamkorlikda IT sohasini rivojlantirish, qo‘shma dasturlarni yo‘lga qo‘yish masalalari muhokama qilindi.
Uchrashuvda, shuningdek, kompaniya vakillariga yurtimizda startap loyihalarni qo‘llab-quvvatlash maqsadida amalga oshirilayotgan loyihalar, yoshlar uchun yaratilgan sharoitlar, ta’lim imkoniyatlari, xorijiy kompaniyalar uchun IT Park tomonidan taqdim etilayotgan soliq imtiyozlari haqida ma’lumotlar berildi.
Shu bilan birga, yashlarning IT biznes g‘oyalari ustida ishlash, uning samaradorligini oshirishi bo‘yicha ham takliflar ko‘rib chiqildi.
Uchrashuvda O‘zbekistonda IT eksport hajmini oshirishda kompaniya imkoniyatlaridan foydalanish, axborot texnologiyalarini uzoq muddatga mo‘ljallangan maqsadli rivojlantirish istiqbollari muhokama qilindi.

Cooperation Issues Discussed with Swift Launch for Supporting Youth Startup Projects and Developing Venture Financing Ecosystem
Minister of Digital Technologies Sherzod Shermatov met with Swift Launch founder Mr. Steven Lin to discuss cooperation in supporting youth startup projects in the IT field and developing the venture financing ecosystem in Uzbekistan.
During the meeting, discussions focused on the implementation of startup projects for students, collaborative development of the IT sector, and the establishment of joint programs.
Company representatives were briefed on the ongoing projects aimed at supporting startups, the favorable conditions created for young entrepreneurs, educational opportunities, and the tax benefits offered by the IT Park for foreign companies.
Additionally, suggestions for enhancing the effectiveness of youth IT business ideas were considered.
The meeting also explored the prospects of using the company's capabilities to boost IT exports from Uzbekistan and ensure the long-term development of information technologies.