Berlinda (Germaniya) navbatdagi GCCM Europe 2023 konferensiyasi bo‘lib o‘tdi, unda 100 dan ortiq xalqaro telekommunikatsiya operatorlari ishtirok etdi. Ular orasida Deutsche Telekom, China Mobile International, STC va Telecom Italia Sparkle kabi yirik jahon kompaniyalari ham bor edi.
Shuni ta’kidlash kerakki, ushbu tadbir doirasida “O'zbektelekom” AK “2023 yil MDH mamlakatlarining mintaqaviy operatori” mukofotiga sazovor bo‘ldi.
Eslatib o‘tamiz, 2022-yilda ham “O‘zbektelekom” AK “MDH davlatlari orasida eng yaxshi rivojlanayotgan mintaqaviy operator” mukofoti bilan taqdirlangan edi.
Ma’lumot uchun: GCCM bu eksklyuziv global klub va telekommunikatsiya kompaniyalarining hamjamiyatidir. Operatorlar hamjamiyati ulgurji telekommunikatsiya provayderlari va telekommunikatsiya ekotizimi hamkorlari uchun global sanoat media, tarmoq va brending, shu jumladan statsionar aloqa, Data, xabar almashish, mobil aloqa, ma’lumotlar saqlash va qayta ishlash markazlari, VAS, MVNO, ISP, Telehouse, Cloud va boshqa tegishli tarmoqlar platformasini taqdim etadi.

В Берлине (Германия) состоялась очередная конференция GCCM Europe 2023, в которой приняли участие более 100 международных операторов телекоммуникаций, среди них были такие крупные мировые игроки, как Deutsche Telekom, China Mobile International, STC и Telecom Italia Sparkle.
Стоит отметить, что в рамках данного мероприятия АК “Узбектелеком” была удостоена премии “Региональный оператор стран СНГ 2023 года”.
Напомним, что в 2022 году АК “Узбектелеком” также была награждена премией “Самый динамичный региональный оператор стран СНГ”.
Для справки: GCCM - это эксклюзивный глобальный клуб и сообщество телекоммуникационных компаний. Сообщество операторов предоставляет глобальную отраслевую медиа-, сетевую и брендинговую платформу для оптовых поставщиков телекоммуникационных услуг и партнеров по телекоммуникационной экосистеме, включая такие сектора, как фиксированная связь, Data, обмен сообщениями, мобильная связь, центры обработки данных, VAS, MVNO, ISP, Telehouse, Cloud и другие смежные сектора.