2023-04-19 13:50:00 / Vazirlik yangiliklari
Tashrif davomida kompaniya AKT texnologiyalari, jumladan, 5G va 5,5G, Sun’iy intellekt, bulutli hisoblash, energiya tejamkor texnologiyalarga asoslangan iqtisodiyotning turli tarmoqlari uchun raqamli yechimlar sohasidagi innovatsiyalar va tendensiyalarni taqdim etdi. Xitoyda muvaffaqiyatli amalga oshirilayotgan raqamli loyihalar, jumladan, ta’lim muassasalari va ularning kampuslari, ijtimoiy va transport obyektlari, alohida tuman va shaharlarni raqamlashtirish loyihalari asosida tajriba almashildi.
Tashrif chog‘ida kompaniyaning AKT sohasida erishgan yutuqlari, dasturchilar va ularning imkoniyatlarini kengaytiruvchi yangi innovatsion yechimlar, yangi raqamli va turistik ekotizimlar bilan ham tanishildi.
5G tarmog‘ining imkoniyatlari va uni yangi yo‘nalishlarda qo‘llash tajribasi o‘rganildi.
Huawei kompaniyasining 5G tarmog‘ini xorijdagi bir qator yo‘nalishlarda qo‘llashning ilg‘or tajribasi namoyish etildi. Shuningdek, tashrif davomida kompaniya tomonidan keyingi avlod – 5,5G tarmog‘ini ishga tushirish bo‘yicha rejalari bilan tanishildi.

Делегация Министерства цифровых технологий Узбекистана посетила штаб-квартиру компании Huawei
Во время визита компания представила инновации и тенденции в области ИКТ-технологий, включая 5G и 5,5 g, искусственного интеллекта, облачных вычислений, цифровых решений для различных секторов экономики, основанных на энергоэффективных технологиях. Обмен опытом осуществлялся на основе цифровых проектов, которые успешно реализуются в Китае, включая образовательные учреждения и их кампусы, социальные и транспортные объекты, а также проекты оцифровки отдельных районов и городов.
Во время визита также были представлены достижения компании в области ИКТ, новые инновационные решения, расширяющиеся возможности программистов, а также новые цифровые и туристические экосистемы.
Изучены возможности сети 5G и опыт ее применения в новых направлениях.
Был продемонстрирован передовой опыт применения сети 5G компании Huawei на ряде зарубежных направлений. Также в ходе визита были ознакомлены с планами компании по запуску сети следующего поколения – 5,5 G.