Kim Nam Sok O‘zbekistonning IT yo‘nalishi bo‘yicha Janubiy Koreyadagi faxriy elchisi bo‘ldi
Kim Nam Sok joriy yilning aprel oyida Seul shahrida bo‘lib o‘tgan “Uzbekistan Outsourcing Conference” tadbirida so‘zga chiqib, O‘zbekiston va Koreya o‘rtasidagi aloqalar har sohada mustahkamlanib borayotgani, ushbu aloqalarning mustahkamligi ikki davlat uchun juda katta foyda ekanligi hamda yoshlarga qaratilayotgan e’tibor haqida alohida to‘xtalib o‘tgan edi.
Shu bilan birga, bugungi uchrashuv davomida O‘zbekistonda IT sohasida amalga oshirilayotgan ishlar, IT kompaniyalar uchun yaratilgan shart-sharoitlar, joriy etilgan imtiyozlar haqida suhbatlashildi hamda IT va xizmat ko‘rsatish sohalarida hamkorlikni yanada oshirish masalalariga e’tibor qaratildi.
Shuningdek, Kim Nam Sokka Raqamli texnologiyalar vazirligi tomonidan O‘zbekistonning IT bo‘yicha Janubiy Koreyadagi faxriy elchisi bo‘lish taklif etildi.
Kim Nam Sok nutqi davomida O‘zbekistonni IT xabga aylantirish bo‘yicha mamlakat Prezidenti qo‘llab quvvatlashi natijasida katta ishlar amalga oshirilayotganini ta’kidladi hamda ushbu sharafli vazifani qabul qildi.

Kim Nam-sok Appointed as Honorary Ambassador of Uzbekistan for IT in South Korea
During the meeting, discussions focused on further development of the IT sector through collaborative efforts and the attraction of leading Korean IT companies to our country.
Mr. Kim, speaking at the "Uzbekistan Outsourcing Conference" held in Seoul in April this year, emphasized the strengthening relations between Uzbekistan and Korea in all fields, highlighting the significant benefits of these strong ties for both nations and the attention given to the youth.
Furthermore, today's meeting addressed the work being done in Uzbekistan's IT sector, the conditions created for IT companies, and the introduced benefits. The meeting also focused on increasing cooperation in the IT and service sectors.
Mr. Kim Nam-Sok was invited by the Ministry of Digital Technologies to become the honorary ambassador of Uzbekistan for IT in South Korea.
In his speech, Mr. Kim Nam-Sok noted the substantial efforts being made to transform Uzbekistan into an IT hub, supported by the President of the country, and accepted this honorable role.