“Raqamli O‘zbekiston” avlodlarimizga bizdan munosib meros bo‘lib qoladi – Prezident
– Uzoqni ko‘zlab, chin dildan amalga oshirayotgan ortga qaytmas islohotlarimiz Yangi O‘zbekiston bunyodkori bo‘lgan yoshlarimiz kelajagi uchun mustahkam poydevor bo‘ladi. “Raqamli O‘zbekiston” avlodlarimizga bizdan munosib meros bo‘lib qoladi,
– dedi davlatimiz rahbari.
Kelajak texnologiyalari markazi Toshkent viloyatining sun’iy intellekt va raqamlashtirish markaziga, yoshlarning bilim va ko‘nikmalarini oshiradigan, iste’dod va qobiliyatini yuzaga chiqaradigan zamonaviy majmuaga aylanishi ta’kidlandi.
Shuningdek, marosimda Xitoy, Rossiya va Germaniya kompaniyalari ishtirokida amalga oshiriladigan, umumiy qiymati 465 million dollar bo‘lgan 9 ta yangi quvvat qurilishiga start berildi.
Ushbu obyektlar ishga tushishi natijasida 5 mingta yangi ish o‘rni yaratilib, aholining ijtimoiy xizmatlardan foydalanish sifati yaxshilanadi.

«Цифровой Узбекистан» станет нашим достойным наследием будущим поколениям — Президент
«Наши необратимые реформы, которые мы последовательно и искренне реализуем с прицелом на будущее, станут прочным фундаментом для молодых людей — созидателей Нового Узбекистана. „Цифровой Узбекистан“ станет нашим достойным наследием будущим поколениям», — подчеркнул Президент.
Глава государства отметил, что Центр технологий будущего должен стать центром развития искусственного интеллекта и цифровизации Ташкентской области, а также современной площадкой, где молодежь сможет получать новые знания и навыки, раскрывать свои таланты и реализовывать свой потенциал.
Кроме того, в ходе церемонии был дан старт строительству девяти новых объектов общей стоимостью 465 млн долларов, реализуемых при участии компаний из Китая, России и Германии.
Реализация этих проектов позволит создать 5 тысяч новых рабочих мест, а также повысить качество предоставления социальных услуг населению.