TshIU talabalari stipendiya yutib olishdi
31-oktabr kuni Toshkent shahridagi Inha universiteti talabalari Jahongir To‘lanboyev va Vasliddin Fozilovlarga O‘zbekistondagi Koreya rezidentlari uyushmasining stipendiyalari topshirildi. Ushbu stipendiya ularning o‘qishdagi ilmiy yutuqlari uchun taqdim etildi.
O‘zbekistondagi Koreya rezidentlari uyushmasi TshIUning uzoq yillik hamkori bo‘lib, ushbu stipendiya talabalar ta’limini qo‘llab-quvvatlashga qaratilganligidan dalolat beradi.
Stipendiyalarni topshirish marosimida TshIU va O‘zbekistondagi Koreya rezidentlari uyushmasi vakillari ishtirok etdi. Talabalar faxriy yorliqlar va o‘quv faoliyatiga yordam berish uchun moliyaviy yordam bilan taqdirlandilar.

IUT students received scholarships
On October 31, students of Inha University in Tashkent Jahongir Tulanboev and Vasliddin Fozilov received scholarships from the Association of Korean Residents in Uzbekistan. The scholarship was awarded to recognise their academic achievements and dedication to their studies.
The Association of Korean Residents in Uzbekistan has been a longstanding partner of IUT, and this scholarship award is a testament to their commitment to supporting the education of young scholars.
Representatives from both IUT and the Association of Korean Residents in Uzbekistan attended the scholarship award ceremony. The recipients were presented with certificates of recognition and financial support to assist them in their academic pursuits.