TshIU talabalari stipendiya yutib olishdi
31-oktabr kuni Toshkent shahridagi Inha universiteti talabalari Jahongir To‘lanboyev va Vasliddin Fozilovlarga O‘zbekistondagi Koreya rezidentlari uyushmasining stipendiyalari topshirildi. Ushbu stipendiya ularning o‘qishdagi ilmiy yutuqlari uchun taqdim etildi.
O‘zbekistondagi Koreya rezidentlari uyushmasi TshIUning uzoq yillik hamkori bo‘lib, ushbu stipendiya talabalar ta’limini qo‘llab-quvvatlashga qaratilganligidan dalolat beradi.
Stipendiyalarni topshirish marosimida TshIU va O‘zbekistondagi Koreya rezidentlari uyushmasi vakillari ishtirok etdi. Talabalar faxriy yorliqlar va o‘quv faoliyatiga yordam berish uchun moliyaviy yordam bilan taqdirlandilar.

Студенты Инха получили стипендии
31 октября студенты Университета Инха в Ташкенте Жахонгир Туланбоев и Васлиддин Фозилов получили стипендии от Ассоциации Кореи в Узбекистане. Стипендия была присуждена в знак признания их академических достижений в учебе.
Ассоциация Кореи в Узбекистане является давним партнером Инха, и эта стипендия является свидетельством приверженности в поддержке образования студентов.
В церемонии вручения стипендии приняли участие представители УИгТ (Университет ИНХА города Ташкент) и Ассоциации корейских резидентов в Узбекистане. Студентам были вручены награды и оказана финансовая помощь для поддержки в академической деятельности.