“O‘zbektelekom” va “Ribbon Communications” kompaniyalari kiberxavfsizlikni kuchaytirish hamda anti-spoofing tizimini joriy etish bo‘yicha hamkorlik memorandumini imzoladilar
2025-11-10 09:15:00 / Vazirlik yangiliklari
AQSHga amalga oshirilayotgan xizmat safari doirasida Raqamli texnologiyalar vaziri Sherzod Shermatov “Ribbon Communications” kompaniyasi Prezidenti va Bosh ijrochi direktori Bryus MakKlelland, shuningdek, kompaniyaning Sharqiy Yevropa va Markaziy Osiyo bo‘yicha Prezidenti Leon Tylevich bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuvda tomonlar telekommunikatsiya sohasidagi hamkorlikni rivojlantirish va kiberxavfsizlikni ta’minlashga qaratilgan o‘zaro anglashuv memorandumini imzoladilar.
Imzolangan hujjat doirasida “O‘zbektelekom” tarmoqlarida anti-spoofing tizimini joriy etish, shuningdek, ilg‘or kiberxavfsizlik yechimlarini ishlab chiqish va tatbiq etish bo‘yicha keyingi amaliy qadamlar belgilandi.
Ma’lumot uchun: Ribbon Communications — bu ilg‘or telekommunikatsiya va bulutli yechimlar taqdim etuvchi xalqaro kompaniya bo‘lib, ovoz, ma’lumot va xavfsiz aloqa infratuzilmalari uchun innovatsion texnologiyalar yaratadi hamda dunyo bo‘ylab operatorlar va yirik korxonalarga xizmat ko‘rsatadi.

Uzbektelecom and Ribbon Communications Sign Memorandum to Enhance Cybersecurity and Implement Anti-Spoofing Systems
2025-11-10 09:15:00 / News of ministry
As part of his business trip to the United States, Minister of Digital Technologies Sherzod Shermatov held a meeting with Bruce McClelland, President and CEO of Ribbon Communications, and Leon Tylevich, President of Ribbon in Eastern Europe and Central Asia.
During the meeting, the parties signed a Memorandum of Understanding (MoU) aimed at strengthening cooperation in the telecommunications sector and enhancing cybersecurity capabilities in Uzbekistan.
The document outlines the next practical steps to deploy an anti-spoofing system within Uzbektelecom’s networks and to develop and implement advanced cybersecurity solutions designed to safeguard digital communications infrastructure.
For reference:
Ribbon Communications is a global provider of advanced telecommunications and cloud solutions, offering innovative technologies for voice, data, and secure communications infrastructures. The company collaborates with telecommunications operators and large enterprises around the world.