30-iyun – Yoshlar kuni!
Bugungi kunda yurtimizda yoshlarning zamonaviy bilim va ko‘nikmalarni egallashi, axborot texnologiyalari, sun’iy intellekt, startaplar va innovatsiyalar sohasida o‘z salohiyatini ro‘yobga chiqarishi uchun keng imkoniyatlar yaratilmoqda.
Raqamli texnologiyalar vazirligi yoshlarning g‘oya va tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash, ularning xalqaro talablar darajasidagi bilim va ko‘nikmalarni egallashi, zamonaviy kasblarni o‘zlashtirishi hamda global mehnat bozorida munosib o‘rin egallashi yo‘lida amalga oshirilayotgan islohotlarni izchil davom ettiradi.
Aziz yoshlar!
Yuksak marralarni zabt etish yo‘lida ilm olishdan, izlanishdan va o‘z ustingizda ishlashdan aslo to‘xtamang. Sizlarning bilim, intilish va fidoyiligingiz mamlakatimizning raqamli kelajagini bunyod etishda muhim o‘rin tutadi.

30 июня — День молодёжи!
Сегодня в нашей стране создаются широкие возможности для того, чтобы молодые люди получали современные знания и навыки, раскрывали свой потенциал в сфере информационных технологий, искусственного интеллекта, стартапов и инноваций.
Министерство цифровых технологий последовательно продолжает реализацию инициатив, направленных на поддержку идей и проектов молодёжи, развитие их профессиональных компетенций в соответствии с международными стандартами, освоение современных профессий и повышение их конкурентоспособности на глобальном рынке труда.
Уважаемые представители молодого поколения!
Не переставайте стремиться к знаниям, совершенствовать свои навыки и уверенно двигаться к новым вершинам. Ваши знания, целеустремлённость и преданность своему делу являются важной основой цифрового будущего нашей страны.