2025-09-08 09:25:00 / Vazirlik yangiliklari
Raqamli texnologiyalar vazirligi delegatsiyasi AQSHning Florida va Chikago shaharlarida bir qator yirik kompaniya va tashkilotlar bilan uchrashuvlar o‘tkazdi.
Dastlab Florida shtati, Orlando shahrida delegatsiya AQShda faoliyat yuritayotgan AT kompaniyalari bilan uchrashdi.
Suhbatlar davomida bir qator amaliy kelishuvlarga erishildi. Jumladan, Andijon viloyatida xorijiy kompaniyalar filiallarini ochish, IT Park rezidentligi orqali ularni qo‘llab-quvvatlash va eksport hajmini oshirish, yangi ish o'rinlari yaratish, kadrlar tayyorlash bo‘yicha kelishuvlarga erishildi.
Delegatsiyaning safar dasturi Chikago shahrida ham davom etdi. Bu yerda AQShda 900 ta yuk mashinasiga ega va O‘zbekistonning bir necha hududlarida muvaffaqiyatli faoliyat yuritayotgan “UGL HOLDING” kompaniyasi rahbarlari bilan muzokaralar o‘tkazildi.
Uchrashuv natijasida Qashqadaryo va Toshkent viloyatlarida yangi ofislar ochish, Andijon shahridagi mavjud ofis faoliyatini kengaytirish bo‘yicha kelishuvlarga erishildi.
Ayni paytda “UGL HOLDING” Toshkent sh., Buxoro, Andijon, Samarqand va Navoiy viloyatlarida faoliyat ko‘rsatib kelmoqda.

Meetings in the United States Address Opening of IT Company Branches in Uzbekistan
A delegation of the Ministry of Digital Technologies held meetings with major companies and organizations in Orlando, Florida, and Chicago.
In Orlando, the delegation met with U.S. based IT companies, where several practical agreements were reached. These included the opening of foreign company branches in the Andijan region, their support through IT Park residency, measures to increase export volumes, the creation of new jobs, and the training of skilled personnel.
The program continued in Chicago with negotiations involving the leadership of UGL HOLDING, a company that owns 900 trucks in the United States and operates successfully across several regions of Uzbekistan. The discussions resulted in agreements to open new offices in Kashkadarya and Tashkent regions and to expand the activities of the existing office in Andijan.
Currently, UGL HOLDING maintains operations in Tashkent, Bukhara, Andijan, Samarkand, and Navoi regions.