20-avgust — Tadbirkorlar kuni muborak bo‘lsin!
Bugun tadbirkorlik nafaqat yangi korxonalar va ish o‘rinlarini yaratish, balki yangi texnologiyalarni joriy etish, innovatsion g‘oyalarni amaliy loyihalarga aylantirish va O‘zbekistonning xalqaro bozorlardagi imkoniyatlarini kengaytirishning muhim omiliga aylanmoqda.
Ayniqsa, raqamli texnologiyalar jadal rivojlanayotgan bugungi davrda tadbirkorlarning tashabbusi va yangilikka intilishi yangi biznes modellarini shakllantirish, elektron xizmatlar va raqamli mahsulotlarni rivojlantirish, startaplar hamda texnologik loyihalarni hayotga tatbiq etishda muhim ahamiyat kasb etmoqda.
Kuni kecha Davlatimiz rahbari tomonidan tadbirkorlar bilan ochiq muloqotda ilgari surilgan tashabbus va ustuvor vazifalar ham biznes uchun yanada qulay sharoitlar yaratish, tadbirkorlikni qo‘llab-quvvatlash va yangi imkoniyatlarni kengaytirishga qaratilgani bilan ahamiyatlidir.
Sizlarning tashabbuskorligingiz, mehnatsevarligingiz va yangilik yaratishga bo‘lgan intilishingiz mamlakatimiz iqtisodiy taraqqiyoti, yangi ish o‘rinlari yaratilishi va yoshlar uchun yangi imkoniyatlar ochilishiga xizmat qilmoqda.
Shu munosabat bilan barcha tadbirkorlarni ushbu qutlug‘ sana bilan chin qalbimizdan tabriklaymiz!
Faoliyatingizda yangi loyihalar, katta marralar va xalqaro bozorlarda yanada yuksak natijalar tilaymiz. Ishlaringizga rivoj, xonadonlaringizga tinchlik va farovonlik yor bo‘lsin!

20 августа — с Днём предпринимателей!
Сегодня предпринимательство становится важным фактором не только создания новых предприятий и рабочих мест, но и внедрения новых технологий, превращения инновационных идей в практические проекты и расширения возможностей Узбекистана на международных рынках.
Особое значение в условиях стремительного развития цифровых технологий приобретают инициативность предпринимателей и их стремление к новому. Именно они способствуют формированию новых бизнес-моделей, развитию электронных услуг и цифровых продуктов, реализации стартапов и технологических проектов.
Инициативы и приоритетные задачи, обозначенные накануне Президентом Республики Узбекистан в ходе открытого диалога с предпринимателями, также направлены на создание ещё более благоприятных условий для бизнеса, поддержку предпринимательской деятельности и расширение новых возможностей. Открытый диалог Президента с предпринимателями
Ваша инициативность, трудолюбие и стремление создавать новое способствуют экономическому развитию страны, созданию новых рабочих мест и открытию новых возможностей для молодёжи.
В этот знаменательный день желаем всем предпринимателям новых проектов, больших достижений и ещё более высоких результатов на международных рынках. Пусть ваши дела развиваются и приносят пользу, а в ваших семьях всегда царят мир, благополучие и достаток!