2026-06-06 17:20:00 / Vazirlik yangiliklari
Muloqot davomida BPO va autsorsing xizmatlari sohasidagi hamkorlikni kengaytirish, O‘zbekistondagi koll-markazlar salohiyatidan xalqaro buyurtmalarni bajarishda kengroq foydalanish hamda xizmatlar eksportini oshirish masalalari muhokama qilindi.
Telecontact vakillari O‘zbekistonda faoliyatni kengaytirish, hududlarda yangi ofislar tashkil etish va qo‘shimcha ish o‘rinlari yaratish istiqbollariga qiziqish bildirdilar. Shuningdek, kompaniya O‘zbekistonda faoliyat hajmini kengaytirish va yangi loyihalarni amalga oshirishdan manfaatdor ekanliklarini bildirdilar.
Uchrashuvda “Enterprise Uzbekistan” xalqaro raqamli texnologiyalar markazi doirasida xorijiy kompaniyalar uchun yaratilayotgan huquqiy, soliq va infratuzilmaviy imkoniyatlar haqida ma’lumot berildi.
Tomonlar xizmatlar eksportini rivojlantirish, yangi ish o‘rinlarini yaratish hamda xalqaro biznes xizmatlari sohasidagi hamkorlikni kengaytirish masalalari yuzasidan fikr almashdilar.
Dastlab uchrashuv yakunida kompaniyaning O‘zbekistondagi faoliyatini bosqichma-bosqich kengaytirish, yangi loyihalarni amalga oshirish va hamkorlikni davom ettirish bo‘yicha kelishuvga erishildi.
Shuningdek, Telecontact kompaniyasi bugungi kunda Farg‘ona va Samarqand shaharlarida faoliyat yuritmoqda hamda 24–25-iyul kunlari Toshkent shahrida bo‘lib o‘tadigan Global Business Services Forum 2026 forumida qatnashish taklifini qabul qildi.

Министерство цифровых технологий Узбекистана обсудило с Telecontact перспективы расширения BPO-услуг и создания новых рабочих мест
2026-06-06 17:20:00 / Новости министерства
Особое внимание было уделено использованию потенциала узбекских контакт-центров для обслуживания международных заказчиков. Представители Telecontact отметили высокий кадровый потенциал страны и выразили заинтересованность в дальнейшем развитии своей деятельности в Узбекистане, включая запуск новых проектов, открытие дополнительных офисов в регионах и создание новых рабочих мест.
В рамках встречи Министерство цифровых технологий представило возможности Международного центра цифровых технологий Enterprise Uzbekistan, в рамках которого для иностранных компаний создаются специальные правовые, налоговые и инфраструктурные условия. Компания Telecontact проявила интерес к данным механизмам и рассматривает возможности их использования для дальнейшего расширения своей деятельности.
Стороны также обсудили вопросы развития экспорта услуг, повышения конкурентоспособности сектора бизнес-процессного аутсорсинга и привлечения новых международных заказчиков в Узбекистан.
По итогам переговоров достигнута договорённость о продолжении совместной работы по расширению деятельности компании в стране, запуску новых проектов и созданию дополнительных высокооплачиваемых рабочих мест.
Кроме того, компания Telecontact в настоящее время ведёт деятельность в городах Фергана и Самарканд, а также подтвердила своё участие в форуме Global Business Services Forum 2026, который пройдёт 24–25 июля в Ташкенте.